2 Yumurtalı Kek Tarifi

2 Yumurtalı Kek Tarifi
avatar Yemek Tarifleri
5079 okunma

Kek, küçükten büyüğe herkes tarafından sevilen en özel tariflerden biridir. 2 Yumurtalı kek tarifi yaparak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Üstelik hem malzemesi hem de yapılış açısından son derece kolay olduğundan dolayı ne zaman isterseniz pratik kek tarifini deneyebilirsiniz.

2 Yumurtalı Kek Tarifi Malzemeleri

2 Yumurtalı kek tarifinde malzeme listesini aşağıya ekledik. Buna göre sizlerde kek için hazırlayacağınız tüm malzemeleri tamamlayarak yapım aşamasına geçebilirsiniz.

*İki su bardağı un

*İki adet yumurta

*Bir su bardağı şeker

*1 su bardağı yoğurt

*Bir paket vanilya

*İki yemek kaşığı limon suyu

*Limonun rendesi

*Bir çay bardağı sıvıyağı ya da isteğe göre zeytinyağı da ekleyebilirsiniz.

*Bir adet kabartma tozu

Bu tarifimiz de ilginizi çekebilir: İrmikli Tavuk Göğsü Tarifi

2 Yumurtalı Kek Tarifi Nasıl Yapılır?

2 yumurtalı kek tarifine artık başlayabiliriz. Kek tarifi nasıl yapılır diyenler için şu şekilde olduğunu söyleyebiliriz.

*Kap içerisine iki adet yumurta, bir su bardağı şeker, iki yemek kaşığı limon suyu, limon rendesi, bir su bardağı yoğurt, bir çay bardağı zeytinyağı ya da sıvıyağını ekleyin.

* Malzeme listemizde diğer belirtmiş olduğumuz kabartma tozu, vanilya ve unu ekleyin. Ardından kaşıkla ya da çırpıcı alarak güzel şekilde karıştırmaya başlayın.

*Keki karıştırdıktan sonra 180 derecelik ısıya aldığımız fırına verebiliriz. Fırına vermiş olduğumuz kekimiz için ideal pişme süresi 20 dakika kadar olacaktır.

*Kekin piştiğini anlamak için bir bölümüne kürdan batırarak temiz çıkması halinde anlayabilirsiniz. Böylelikle pişen lezzetli kekinizi fırından çıkararak soğumasını bekleyebilirsiniz

2 Yumurtalı Kek Tarifi
2 Yumurtalı Kek Tarifi

2 Yumurtalı Kek Tarifi Yanında Ne İyi Gider?

2 yumurtalı kek tarifini yapacaksanız yanında en güzel çay gidecektir. Çay çok sevmeyenler için bir diğer seçenekler arasında kahve olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca kekiniz daha da fresh bir hale getirmek istiyorsanız o zaman yanında meyve kullanabilirsiniz. Bu sayede daha farklı bir doku ortaya çıkarabilirsiniz.

2 Yumurtalı Kek Tarifi Ne Kadar Sürede Hazırlanır?

Keki hazırlamak için ne kadar süre gerecek olduğunu merak edebilirsiniz. Bakıldığı zaman tarifin yapım aşaması için en fazla 15 dakika yeterli olacaktır. Çok kısa bir zamanınızı alacağından dolayı canınız ne zaman kek çektiği zaman sıkıntısız bir şekilde tarifi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

2 Yumurtalı Kek Tarifi Ne Kadar Sürede Pişer?

Kekin hazırlanışı kadar ne kadar sürede pişecek olduğu da merak edilen konulardan biri haline gelmektedir. Kek için ideal pişme süresi ne kadar diye baktığımız zaman 20 dakika yeterli olacaktır.

2 Yumurtalı Kek Tarifi Piştiğini Nasıl Anlarız?

2 Yumurtalı kek tarifinin pişip pişmediğini anlamak oldukça kolaydır. Bunu nasıl anlarız diyorsanız yapacağınız en iyi test etme metodu kürdan kullanmak olacak. Kekin içerisine kürdan batırdığınız zaman eğer kürdan temiz şekilde çıkıyorsa o zaman iki yumurtalı kekiniz pişmiş olduğunu göstermektedir.
Benzer İçerikler
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli