6 Aylık Bebek Mama Tarifleri

6 Aylık Bebek Mama Tarifleri
avatar Yemek Tarifleri
5793 okunma

6 Aylık Bebek Mama Tarifleri – Altı aylık bebeğinizin hoşuna gidecek mama tarifleri hazırlayabilirsiniz. Daha sağlıklı bir şekilde gelişim göstermelerini sağlayacak, zengin içeriklere sahip  organik bir mama hazırlayarak  sağlıklı bir yaşama adım atmasına yardımcı olabilirsiniz. 6 aylık bebek mama tarifleri ile ilgili olarak malzeme listenizde yer alması gereken ürün grupları şu şekilde olmalıdır:

6 Aylık Bebek Mama Tarifleri

Bebeğinize güvenle verebileceğiniz en sağlıklı ve lezzetli 6 aylık bebek mama tarifi malzemesinde şunlar yer almalıdır:

*½ adet elma gerekli

* Bir çay kaşığı pekmez

*Bir tatlı kaşığı irmik

* Yarım su bardağı su

Altı aylık bebek için hazırlanacak olan mama tariflerinde bazı dikkat edilmesi gereken püf noktalar bulunmaktadır. Bunlar nelerdir diyenler için malzeme içerisinde yer alan meyveyi rendelerken cam rende kullanmanızdır. Çünkü cam rende kullandığınız zaman içerisindeki mineralleri yok etmeden sorunsuz şekilde kullanabilmenizi sağlar.

6 Aylık Bebek Mama Tarifleri Nasıl Yapılır?

Altı aylık bebek mama tarifleri nasıl yapılır? diyorsanız yapılışın oldukça basit şekilde hazırlandığını söyleyebiliriz.  Buna göre artık anne ve babalarda ne zaman isterlerse çocukları için evde sağlıklı ve doğal içeriğe sahip olan mamaları kolay şekilde hazırlama şansına sahip olacak. Basit şekilde hazırlayacak olduğunuz mama tarifine geçtiğimiz zaman:

*Minik bir tencere alarak içerisine yarım su bardağı su koyun.

*Bir yandan da malzeme listemizde belirmiş olduğumuz yarım büyüklükteki elmanın kabuklarını soyduktan sonra cam rendeyle güzelce rendeleyelim. Ardından ocakta yer alan minik tenceremiz içerisindeki suya ilave edelim

*Elmalar yumuşak bir kıvam almaya başladığında içerisine irmik ilavesi yapmamız gerekecek. Yaklaşık 3-4 dakika kadar ocakta durduktan sonra altını kapatabiliriz.

Ocaktan alınan mama biraz soğumasını beklemeniz gerekiyor. Hazırlamış olduğunuz mama soğuduğunda içerisine pekmez ilavesi yaparak güzelce ezin.  Mamanın güzel şekilde karıştırılarak bebek için uygun bir hale getirilmesi gerekir.

Bu tarifimiz de ilginizi çekebilir: Ispanaklı Gül Böreği Tarifi

6 Aylık Bebek Mama Tarifleri
6 Aylık Bebek Mama Tarifleri

6 Aylık Bebek Mama Tarifleri Sağlıklı Mı?

Bebeğiniz için içinizin sineceği ve tamamen sağlıklı mamaları evinizde hazırlayabilirsiniz. Tabi ki bu tür mama tariflerini hazırlarken içerisine ekleyecek olduğunuz malzemelerin oranlarını iyi şekilde ayarlamanız önemlidir.

6 Aylık Bebek Mama Tarifleri Ne Kadar Sürede Hazırlanır?

Bebeğinize artık sağlıklı bir mama hazırlamak oldukça kolay olacak. Üstelik hazırlayacağınız mama için ayıracak olduğunuz süre 10 dakika kadar olacaktır. Evet, yanlış duymadınız! Tamamen organik bir şekilde bebeğinize mama hazırlamak için yalnızca 10 dakikanızı ayırmanız yeterli olacak.

6 Aylık Bebek Mama Ne Kadar Sürede Pişer?

Altı aylık bebeğiniz daha iyi şekilde beslensin ve ek gıda ihtiyaçlarını karşılasın diye mama hazırlamaya başladığınız zaman mamanın pişme süresine dikkat etmeniz gerekiyor. Altı aylık bebek mama ne kadar süre içerisinde pişmesi gerekiyor diyorsanız 3-4 dakika kadar yeterli olacaktır. Mamayı soğuk şekilde vermeniz daha doğrudur.
Benzer İçerikler
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli