Canan Karatay Limonlu Su Tarifi

Canan Karatay Limonlu Su Tarifi
avatar Yemek Tarifleri
4654 okunma

Canan Karatay limonlu su tarifi, özellikle de sağlıklı beslenme yolunda adımlar atan kişiler tarafından sık sık uygulanan tariflerden bir tanesidir. Canan Karatay, kendi verdiği limonlu su tarifini çocukluk çağlarından beri uygulamaya devam etmektedir. Bu sayede, daha sağlıklı ve zinde olduğunu açıklayan Karatay; limonlu su sayesinde, kilo verilmesinin mümkün olduğunu da belirtmiştir. Bu nedenle, özellikle de kilo problemi olan kişilerin; Canan Karatay’ın limonlu su tarifini sıklıkla uyguladığı bilinmektedir.

Canan Karatay Limonlu Su Tarifi Kullanılan Malzemeler

Canan Karatay, sağlıklı beslenme konusunda çok özenli davranan diyetisyenlerden bir tanesidir. Meşhur olan limonlu su tarifi de hem sağlıklı beslenmek hem de kilo vermek isteyen kişilerin, ilk tercihlerinden bir tanesidir. Canan Karatay’ın limonlu su tarifi, klasik limonlu sudan daha farklı olduğu için; kısa süre içerisinde de etkisini göstermeye başlayacaktır. Canan Karatay limonlu su tarifi için kullanılan malzemeler ise, şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Doğal kaynak suyu
  • Limon

Canan Karatay limonlu su tarifi, yalnızca iki malzemenin kullanımı ile kolaylıkla hazırlanmaktadır.

Yeni ve farklı Yemek Tarifi taleplerinizi yorum bölümünden bizlere bildirebilirsiniz.

Canan Karatay Limonlu Su Yapılışı

Canan Karatay limonlu su yapılışı oldukça kolay ve zahmetsizdir. Canan Karatay limonlu suyu yapılırken uygulanan adımlar ise, şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Öncelikli olarak bir cezve ya da geniş bir kabın içerisine doğal kaynak suyu konulması gerekecektir. Suyun çeşmeden kullanılmamasına özen gösterilmesi çok önemlidir.
  • Su hazırlandıktan sonra, içerisine limonların iyice sıkılması gerekecektir. Daha sonra ise; ince ince dilimlenip, suyun içerisine atılması gerekecektir.
  • Limon ve suyu birleştirmenizin ardından ise; kısık ateşte suyun kaynatılması gerekmektedir.
  • Bu işlem tamamlandıktan sonra; suyun soğumaya bırakılması ve daha sonra gün içerisinde sürekli tüketilmesi gerekecektir. Özellikle de limonlu suyun sabah erken saatlerde tüketilmesi çok işe yarayacaktır.
  • Limonlu suyun içerisine konan limon miktarı; suyun miktarına bağlı olarak değişiklik göstermeye devam etmektedir. Bu nedenle, kişilerin; ne kadar limon ve su kullanacağını kendisi belirlemesi gerekecektir.
Canan Karatay Limonlu Su Tarifi
Canan Karatay Limonlu Su Tarifi

Limonlu Suyun Yanında Ne Yenir?

Limonlu suyun yanında ne yenir? Gibi sorular da kahvaltısını ya da ara öğünlerini limonlu su eşliğinde tüketmek isteyen kişiler tarafından araştırılmaya devam etmektedir. Limonlu suyun yanında, kuruyemiş ya da yulaf benzeri besinlerin tüketilmesi önerilmektedir. Fakat bu durum kişilere göre değişebilir. Ancak Canan Karatay, limonlu su eşliğinde çok kalorili ya da yağlı yiyeceklerin yenmemesi gerektiğini belirtmiştir.

Limonlu Su Ne Kadar Sürede Hazırlanır?

Limonlu suyun hazırlanma süresi çok kısadır. Suyun içerisine limonun sıkılması ve parçalarının doğranmasının ardından; suyun kaynama durumuna göre, hazırlanma süresi de şekillenecektir. Çok fazla su kullanan kişilerin, limonlu su hazırlama süresi biraz uzun olabilir. Ancak sabah erken saatlerde, pratik bir şekilde limonlu su hazırlamak isteyen kişilerin; 10 ya da 15 dakika içerisinde Canan Karatay limonlu suyunu yapabilecekleri belirtilmiştir.

Benzer İçerikler
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli