7 Aylık Bebek Yemek Tarifleri

7 Aylık Bebek Yemek Tarifleri
avatar Yemek Tarifleri
4651 okunma

7 Aylık Bebek Yemek Tarifleri – 7 aylık bebeğiniz için sağlıklı bir yemek tarifleri arıyor olabilirsiniz. Bebeğinizin gelişimine destek verecek ve daha sağlıklı büyümesine yardımcı olacak birbirinden güzel bebek yemek tarifleri bulunuyor. Buna göre sizlerde ara ara farklı lezzet içeriklerine sahip olan bebek yemek tariflerini deneyerek bebeğinizin bu durumdan fazlasıyla hoşnut olmasını sağlayabilirsiniz. 7 aylık bebek yemek tarifleri nelerdir diyorsanız gelin en güzel bebeğiniz için yapacağınız malzeme listesini inceleyelim.

7 Aylık Bebek Yemek Tarifleri Malzemeleri

Bebeğiniz için sebze ağırlıklı faydalı bir tarif istiyorsanız o zaman hazırlayacak olduğunuz yemek tarifin içerisinde patates ve brokoliye yer verebilirsiniz. 7 aylık bebek yemek tarifleri malzemeleri şu şekildedir:

*250 gram kadar brokoli yeterli olacaktır

*2 adet kadar orta boy patates

*Bir tutam kadar muskat rendesi

7 Aylık Bebek Yemek Tarifleri Nasıl Yapılır?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bebek yemek tarifleri için malzeme listesini hazırlamaya başlayabilirsiniz. Malzemenizi hazırladıktan sonra artık yemek tariflerinin yapım aşamasına da geçebilirsiniz. 7 aylık bebek yemek tarifleri nasıl yapılır,  hangi noktalara dikkat etmeliyim diyorsanız işte ayrıntılar.

*Brokoliyi kullanmadan önce ilk olarak sirkeli suda yaklaşık 15-20 dakika kadar bekletmeniz gerekiyor

*Sirkeli su içerisinde yeterli oranda brokoli bekletildikten sonra durulama işlemi yapılır. Durulama işlemi de basit şekilde bittikten sonra en son olarak çiçek kısımları çıkarılmalıdır.

*Patateslerin kabuklarını soyarak sudan geçirelim.  Ardından küp küp olacak şekilde doğrama işlemi yapılmalıdır.

*Brokoli ve patatesler ideal bir boyutta olduktan sonra tencere içerisine su ekleyerek haşlamalıyız. Haşlama işlemi daha hızlı şekilde olması için üstüne bir kapak geçirmeye başlamalısınız

* Haşlanan brokoli ve patatesleri ezerek püre kıvamına getirmelisiniz. Ayrıca Patates ve brokoli için dilerseniz sebze suyu ekleyebilirsiniz.

*Pürenin içerisine koyacak olduğunuz sebze suyunu bebeğin damak zevkine göre ayarlamalısınız. Bebeğiniz için özel olarak hazırlayacak olduğunuz bu tarifi yaparken ılık şekilde vermeye dikkat edin. Bu nedenle tarif hazırlandıktan sonra bir süreye kadar bekletilmesi daha uygun olacaktır.

Bu tarifimiz de ilginizi çekebilir: Ispanaklı Kiş Tarifi

7 Aylık Bebek Yemek Tarifleri
7 Aylık Bebek Yemek Tarifleri

7 Aylık Bebek Yemek Tarifleri Ne Kadar Sürede Hazırlanır?

7 aylık bebeğinizin daha sağlıklı beslenmesi için hazırlayacak olduğunuz yemek tarifinizi 15 dakika içerisinde pratik şekilde yapabilirsiniz. Tarifin çok fazla zorlayıcı bir yanı olmadığından dolayı ne zaman isterseniz bu tarifi bebeğiniz için denemeye başlayabilirsiniz.

7 Aylık Bebek Yemek Tarifleri Faydalı Mı?

Bebeğin bu tür içerisinde zengin gıdaların yer aldığı besinleri tüketme ihtiyacı vardır. Besleyici bir özellikte olduklarından dolayı 7 aylık bebek için hazırlayacağınız tamamen katkısız ve doğal tariflerin faydalı olacağını söylemeliyiz.

7 Aylık Bebek Yemek Tarifleri Yanında Ne Verilir?

Bebeğiniz için lezzetli bir yemek tarifi hazırladığınız zaman yanınızda ekstra bir şey vermenize gerek yoktur. Zaten tarif doyurucu olduğundan dolayı bebeğinizin beslenme ihtiyacını karşılayacaktır.
Benzer İçerikler
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli